איזה מהם לבחור עבור הכלב שלך?

כשאתה הולך עם הכלב שלך, אולי שמת לב למגמה אמיתית עבור הרתמה. אבל אז, בין קולר או רתמה, באיזה מהם לבחור לטייל עם הכלב שלך על בסיס יומי? אתה תראה שלשניהם יש גם יתרונות וגם חסרונות. ייתכן שהרעיון הטוב טמון בשילוב ביניהם.

היתרונות והחסרונות של קולר הכלב

כלב עם קולר מושך ברצועה
קרדיטים: K_Thalhofer / iStock

ראשית כל, הקולר שימושי מאוד אם אתה רוצה שהכלב שלך יענד תג עם הפרטים שלך למקרה שהוא ילך לאיבוד יום אחד. כמו כן, אם הכלב שלך לא מושך תוך כדי תנועה, אין א אין סכנה שהוא ילבש אחד. פעדיין העדיפו צווארון עור או ניילון שהם חומרים נוחים לכלב שלכם. כמו כן, היזהר לא להדק אותו יתר על המידה. אתה חייב להיות מסוגל להתאים לפחות שלוש אצבעות בין הצווארון לבין החיה.

למרות שזה יכול להיות מאוד שימושי, לקולר עדיין יש מגבלות מסוימות והוא לא אידיאלי אם הכלב שלך נוטה להתרגש ולמשוך ברצועה שלו בטיולים. הקולר אכן עלול ליצור לחץ שעלול להיות מסוכן על גרונו.. אם זה המקרה שלך, בהחלט כבר צפית בכלב שלך מתקשה לנשום או משתעל כשהוא מושך בחוזקה ברצועה. אז הקולר באמת הופך לכלי לא נוח עבור הכלבלב שלך.

היתרונות והחסרונות של רתמות לכלבים

כלב בטיול עם רתמה
קרדיטים: alexei_tm / iStock

לשימוש ברתמה יתרונות רבים. בניגוד לשרשרת, אם הכלב שלך מושך לפתע ברצועה, אין סיכון שהוא ייפצע או ייחנק. הרתמה מאפשרת לפזר את הלחץ על פני משטח גדול יותר. הכלב גם חופשי יותר בתנועותיוכי הרצועה מחוברת לגבו ולכן אינה מפריעה לו בצוואר. הרתמה גם מאפשרת לך יותר שליטה על הכלב שלך תוך כדי תנועה.בעיקר ברמת הכיוון שהוא יותר מדויק.

על כל פנים, הרתמה במגע עם יותר מעור הכלב שלך מאשר עם הקולר, זה יכול להיות לא נעים עבורו בטווח הארוך. אז שימו לב לא להאריך יותר מדי את לבישת הרתמה על הכלב שלכם. בהפסקות או כאשר אתה חוזר מטיול, הסר אותו די מהר. בכל מקרה, הקפידו לבחור ברתמה ניתנת להתאמה. אם אינך בטוח איזו מידה לקבל עבור הכלב שלך, בחר שניים לניסיון ושלח בחזרה את המידה הלא נכונה.

היתרון של החלפה קבועה בין השניים

כלב יושב עם רתמה וצווארון
קרדיטים: marekuliasz / iStock

למרות שנראה שהרתמה היא הכלי המתאים ביותר לטיול עם הכלבלב שלך על בסיס יומי, את הקולר לא בהכרח לשים בארון. לְמַעֲשֶׂה, לבישת רתמה על ידי כלב צעיר מדי תעודד אותו להרגל למשוך חזק יותר ברצועה. זו הסיבה שבדרך כלל מומלץ להתחיל ללמוד הליכות עם קולר כדי לתעל אותו. לאחר מכן, אתה יכול לסירוגין בהדרגה עם הרתמההאחרון מאפשר חופש תנועה גדול יותר לכלבלב שלך.

בכל מקרה, אתה תדע יותר טוב מכולם איזה כלי מתאים לכלב שלך. אם תהסס, בקש ממנו לנסות את שתי הגרסאות, תראה במהירות באיזו מהן הוא הכי נוח.

מייג'ור, הכלב החדש של הבית הלבן אומץ

איך להתמודד עם ההתנהגות הזו?